O SUFITACH

wszystko co chcesz wiedzieć o sufitach napinanych

Sufity napinane są niezwykłym elementem dekoracyjnym wnętrz dowolnego przeznaczenia. Świetnie sprawdzają się w tradycyjnych mieszkaniach w domach i obiektach użyteczności publicznej. Sufity napinane są idealną alternatywą dla tradycyjnych sufitów podwieszanych z płyt G/K. Ich zaletą jest szybki montaż, trwałość i estetyczny wygląd.

Zapewniają równą powierzchnię, nie wymagają malowania, doskonale maskują wszelkie nierówności, pęknięcia oraz instalacje np.: wentylacyjne, alarmowe, elektryczne, wodne.

Sufity napinane dają niesamowite możliwości aranżacji wnętrza, ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta. Bogata paleta kolorów folii, zarówno błyszczących jak i matowych oraz możliwość wykonania na nich nadruku jest dodatkową inspiracją. Za pomocą sufitu napinanego można uzyskać dowolny kształt nowego sufitu. Można tworzyć konstrukcje wielopoziomowe, płaskie, z wykorzystaniem łuków, owali i innych figur geometrycznych.
Sufit napinany jest bardzo lekki, co nie powoduje obciążenia istniejącego stropu. Za jego pomocą można obniżać wysokie pomieszczenia, a w przypadku niskich pomieszczeń nie powoduje ich obniżenia, gdyż montowany jest na profilach o wysokości ok. 30 mm.

W suficie napinanym można montować wszelkiego rodzaju oświetlenie, systemy wentylacji i nawiewu, może być również samodzielnym źródłem światła.
W przypadku sufitów wykonanych z folii transparentnej nad sufitem można zamontować oświetlenie, wówczas sufit będzie świecił całą powierzchnią.